Budowa domów szkieletowych – czy warto?

Budowa domów szkieletowych - usługa dostosowana do Twoich potrzeb

Ostatnio naprawdę dużo osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o dostępne technologie. Teraz sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na zwrócenie uwagi zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego typów budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. Jego wnętrze wypełniane jest izolacją termiczną, a od zewnętrznej strony obija się go natomiast elementem stężającym. W tym przypadku bardzo często wykorzystywane są płyty drewnopochodne czy znana od dawna sklejka. Taki sposób wykonania daje bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o stosowanie materiałów izolacyjnych, a także tych, za pomocą których można wykończyć elewację domu. Bez obaw postawić można na tynk strukturalny, deski, a nawet cegłę klinkierową, która obecnie jest niezwykle modna i cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych zrobiona jest z kolumn, które pełnią rolę pionowych elementów tworzących ściany. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak zrobiona konstrukcja bardzo często określana jest jako ramowa. Do wykonania budynków o konstrukcji szkieletowej stosuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszy się komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekroczyć osiemnastu procent. Następnie drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów o konstrukcji szkieletowej odbywa się naprawdę szybko, co jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc fachowca

Budowa domów szkieletowych nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno projekt, jak i sama budowa to zadania, które trzeba powierzyć fachowcom. Tylko wtedy można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie zostaną popełnione istotne błędy mogące odbić się niekorzystnie na wytrzymałości budynku. Na szczęście dzisiaj znalezienie takich specjalistów jest naprawdę łatwe.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]