Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Chcesz poznać więcej szczegółów o budowie nowoczesnych domów drewnianych? Zajrzyj na domygoralskie.com.

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się też wielkimi stratami energii. Teraz wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to dzisiaj najlepszy przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują również innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]