Do czego służą znaki BHP

Zamów znaki BHP na www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W naszym kraju obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego znakowania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je zobaczyć?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, biurowce, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się również instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na najróżniejszych urządzeniach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są też w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje siętam najczęściej znaki ostrzegawcze , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który doskonale znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal będą czytelne. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne nawet przy złym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]