Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Szukasz wzmacniacza DVB T? Koniecznie odwiedź ten adres.

Oglądanie telewizji stało się obecnie codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej herbacie oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają nasze pociechy, młodzież, osoby w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego kanału jest po prostu niemożliwy. Najlepszym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w wypadku radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]