Nadajnik optyczny do transmisji danych

Jeśli chcesz nabyć nadajnik optyczny, kliknij tutaj

Z uwagi na to, że niemal codziennie używamy sieci kablowych, powinny one obecnie okazać się bardzo niezawodne. Nie powinno zatem zaskakiwać, że elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – tylko tak możliwe będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej sieci. Najważniejszymi częściami są oczywiście kable, lecz – jak nietrudno stwierdzić – bez innych części prawidłowe działanie sieci nie jest osiągalne. Takimi ważnymi elementami sieci RTV są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera transmitowane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym elementem infrastruktury po źródle danych oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są tak transmitowane światłowodami, a potem odbierane przez dekoder, żeby dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego prawie absolutnie wyparł już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – u kogo kupić?

By instalacja była wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać wyłącznie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję musi działać w każdych warunkach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy wiedzieć jeszcze na etapie planowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, ponieważ ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w razie komplikacji podczas instalacji – są w stanie zagwarantować rzetelną pomoc podmiotom z całej Polski.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]